Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

niedziela, 15 listopada 2015

O marzeniach


[źródło]

Doktor Bryen spogląda na mężczyznę siedzącego w jednym z pierwszych rzędów.
- O czym pan marzy?- pyta go.
Nie dostrzegam u niego żadnej fizycznej niepełnosprawności. Niespokojnie wierci się na krześle, gdy wszyscy nagle kierują na niego uwagę.
- Żeby napisać kiedyś książkę - odpowiada cicho.
- A jak zamierza pan to osiągnąć?
- Nie bardzo wiem.
Doktor Bryen uśmiecha się do niego.
- Dlatego właśnie musimy długo i wytrwale myśleć o naszych marzeniach; kiedy już ośmielimy się je mieć, możemy podjąć próbę ich zrealizowania. Ale skala marzeń może być bardzo różna. Znam pewną kobietę, która marzy o prenumeracie czasopisma o serialach telewizyjnych i drugą, która co tydzień pragnie zjeść na obiad zapiekankę z serem. Możecie mieć marzenia w dowolnym rozmiarze. Najważniejsze, by były to wasze własne marzenia.

Martin Pistorius, Megan Lloyd Davies, Chłopiec duch. Prawdziwa opowieść o cudownym powrocie do życia, przeł. Rafał Śmietana, Znak literanova, Kraków 2015, str. 108,109.

1 komentarz:

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.