Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

sobota, 28 listopada 2015

Kup Pan Książkę

Od kilku lat wspieram Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, nie mogłabym zostać wolontariuszką, bo mam za słabe serce i bym się zapłakała za tymi dzieciakami, ale w inny sposób też można wspierać Fundację. 
Możecie np. zbierać zakrętki albo tzw. dobry plastik albo oddać książki, które się tylko kurzą na Waszych półkach.

Fundacja organizuje wiele eventów, są coroczne projekty, na których zbierane są datki, o wszystkim możecie sobie poczytać na ich STRONIE.

Jedną z inicjatyw Fundacji jest organizowanie kilka razy w roku kiermaszu książek. Każdy z Was może włączyć się w akcję na dwa sposoby- przynieść książki, które niepotrzebnie zalegają półki i zapewne umierają z nieczytania albo też przyjść na kiermasz i się pięknie obłowić. Cegiełka kosztuje symbolicznego piątaka. A oto jak jest reklamowany andrzejkowy kiermasz:

Kup Pan Książkę
Charytatywny kiermasz książek na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Kiedy?
27.11-30.11.2015

O której?
27.11 (piątek) i 30.11 (poniedziałek) w godz. 17.00-20.30
28.11-29.11 (sobota-niedziela) w godz. 11.00-20.30

Gdzie?
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

Jak to działa?
Zbieramy książki, które później można wybrać sobie podczas kiermaszu w zamian za cegiełkę o wartości 5 zł.

Po co?
Żeby dać kolejne życie jakiejś książce. Żeby wcielić w życie ideę recyklingu. Żeby upolować prezent – dla kogoś lub dla siebie.

A najważniejsze?
Dzięki Kup Pan Książkę każdy może pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom – podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Cały dochód ze sprzedaży książek zostanie przeznaczony na zakup leków dla ciężko chorych dzieci z całego Dolnego Śląska.

Kto zaprasza?
Organizatorzy czyli Kino Nowe Horyzonty i Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.


Ja na razie trochę się wzbogaciłam, ale to zapewne jeszcze nie koniec. Kiermasz trwa bowiem do poniedziałku, a książki są cały czas dokładane. Wiem, że teraz dużo wydatków przed świętami, ale na taki cel zawsze się cosik wyskrobie, prawda? Nie czekajcie więc dłużej, gnajcie pomagać dzieciakom i książkom i mówcie o akcji innym. Tyle każdy z Was może zrobić.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.