Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

czwartek, 12 listopada 2015

Nominacje do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz do "Pióra Fredry"


Ogłoszono nominacje do Nagrody im. Beaty Pawlak, która jest przyznawana za książkę o religii, innej kulturze i cywilizacji. Laureat poznamy 23. 11., a na tegorocznej liście nominowanych znalazły się:

Ogłoszono również nominacje do nagrody „Pióro Fredry", która zostanie wręczona podczas 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Oto lista nominowanych:
 • Wydawnictwo Karakter
  Jan Knothe Sztuka budowania z ilustracjami Autora
  Za znakomity, przejrzysty przekaz historii ludzkiego opanowywania przestrzeni rysowanej przez architekta i rysownika niespiesznym rytmem kreski i narracji zawarty w książce skomponowanej tak, by warsztat edytorski ujawniał walory autorskiego opowiadania o architekturze i cywilizacji.
 • Media Rodzina
  Iwona Chmielewska W kieszonce
  Za pełną uroku i zaskakujących niespodzianek grę wyobraźni prowadzoną w dziecięcym świecie kreską, kolorem, rysunkiem uruchamiającą wrażliwość młodego czytelnika na otaczająca go rzeczywistość.
 • Wydawnictwo BOSZ
  Karpacki świat Bojków i Łemków. Roman Reinfuss. Fotografie
  Za przywrócenie pamięci o ludziach w świecie, który tworzył enklawę obyczaju i cywilizacji, poprzez przemyślane edytorsko wydanie archiwalnych fotografii opatrzonych komentarzem etnograficznym i kulturoznawczym.
 • Wydawnictwo Czarne
  Andrzej Stasiuk Kucając
  Za harmonijne połączenie w słowie i obrazie niepokojącego doświadczenia innego widzenia rzeczywistości, odsłaniającego obecność zwierząt w świecie, który próbujemy sobie zawłaszczyć zapominając o naturze.
 • Wydawnictwo Tako
  Grażka Lange Warszawa
  Za oryginalną edytorsko i plastycznie koncepcję książki opowiadającej o Warszawie rysunkami Autorki i słowami autorów, którzy koncentrują uwagę na rzeczach, ludziach, opowieściach niewielkich, minionych, rozsypanych w czasie i przestrzeni.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.