Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

środa, 6 stycznia 2016

W styczniu we Wrocławiu dzieje sięZapraszam na comiesięczny rozkład literackiej jazdy.

Kiedy?
14.01.2016 r. godz. 19:00
Co?
Spotkanie autorskie z Agnieszką Wolny-Hamkało
Wydawnictwo ISKRY serdecznie zaprasza na premierę powieści Agnieszki Wolny Hamkało „41 UTONIĘĆ!". Będzie książka w atrakcyjnej cenie, będą autografy, będzie fantastycznie! Wstęp wolny!

"Nawet najstarsi mieszkańcy miasta nie pamiętają takiego lata. Asfalt staje się miękki jak ciasto, na parapetach płowieje stopiony plastik, w witrynach aptek usychają kwiaty. Wrocław rozgrzany jak Nowy Orlean opanowały szczury wywlekające z kubłów kawałki pizzy. Restauratorzy wynieśli przed knajpy palmy w donicach, sprzedawcy pomidorów spryskują je wodą. Duszna, tropikalna seksualność, która rozwija się wraz z upałem, nie pozwala spać mieszkańcom. Porzucają rozgrzane bloki i ruszają w noc, żeby się kochać, kłócić, słuchać radia w taksówkach, planować śmiertelnie poważnie coś, co rano wygląda jak sen.
Wśród letnich festiwali, religijnych procesji, polityków i pijaków, ekipa Teatru Polskiego postanawia wyprodukować spektakl, w którym wszystko będzie „nowe” i „abstrakcyjne”. Ada, bezrobotna malarka, dostaje życiową szansę: zostaje zaproszona do współpracy. W dzień poznaje teatr, nocami rozmienia się na drobne spędzając czas z podobnymi do siebie rozbitkami. Bohaterowie powieści próbują na różne sposoby radzić sobie z lękiem. Z czasem uczą się podchodzić trochę bliżej siebie, co zawsze jest niebezpieczne. Szukają świeckich religii, żeby uciec od samotności, starają znaleźć coś żywego, bezpieczne miejsce, w którym na chwilę zapomną, jak jest.
Ich złudzenia mają urok źle oświetlonych lokali, gdzie gada się do późna o sztuce i miłości, ale język więdnie od tego w ustach, staje się wszechstronnie obcy, niezrozumiały. Aż w końcu zostaje z niego proch: frazesy, etykiety, recepty bez pokrycia. A jednak bohaterowie mówią do siebie, choć nie zawsze się porozumiewają. Ale nawet ta próba to dla nich jedyna szansa na więź, której można jeszcze nadać jakieś znaczenie."
Gdzie?
Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5
--------------------------------------------------------------------------
Kiedy?
16.01.2016 r. godz. 13:00
Co?
Spotkanie z Arturem Andrusem

Gdzie?
Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

2 komentarze:

  1. Zajrzałam tu, ale nie wiem po co. Żeby mieć powód do zazdrości, czy co?

    OdpowiedzUsuń
  2. eeee, w styczniu nie ma powodów do zazdrości zbyt wiele, ale już niebawem rusza Europejska Stolica Kultury :) Wtedy możesz tutaj zaglądać z większym prawdopodobieństwem zazdrośniczym ;)

    OdpowiedzUsuń

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.