Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

środa, 30 marca 2016

A to było tak...... piątkowego popołudnia linkowałam sobie w najlepsze wpisy blogowe na stronie „Kącika z książkami" na fb. Rzadko się zdarza, że zauważam jakieś przychodzące wiadomości, ale tego dnia moje oko zarejestrowało czerwoną jedynkę w skrzynce - znaczy się: masz wiadomość!. Otwieram zaintrygowana, bo raczej na skrzynkę kącikową nikt do mnie nie pisze, a tam taki post:

Szanowna Pani Magdaleno, czy znalazłaby Pani czas w poniedziałek po południu i przyjęła zaproszenie do programu "Półka z książkami" w Radiu RAM? To program w którym zachęcamy słuchaczy do czytania, a nasi goście polecają trzy tytuły. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź, Anna Fluder, autorka programu, która właśnie odkrywa propozycje Kącika.

Nooooo, jak ja się ucieszyłam, bo strasznie lubię paplać o książkach, a do tego jeszcze w radiu, którego onegdaj namiętnie słuchałam. Podałam numer i zaraz redaktorka do mnie zadzwoniła.

I tu się zaczął problem. Polecam trzy książki i na każdą mam 3 minuty. TRZY. KSIĄŻKI. Wyobrażacie sobie? To tak jakby poprosić Carrie Bradshaw o wybranie trzech ulubionych par butów!

O Madelaineczko (westchnęłam, tak jak wzdycha Wanessa, moja sześcioletnia chrześnica), cóż począć?

Wiecie jak to jest, gdy łazicie z kąta w kąt, a te książki tak na was patrzą i patrzą i każda wręcz na ciebie spada, byś tylko o niej powiedziała na antenie, ją zarekomendowała, jej te trzy minuty poświęciła (TRZY. MINUTY. To kolejny dramat...).

Po długich przemyśleniach, z ciężkim sercem wybór nastąpił, mail z rekomendacjami poszedł do Ani Fluder. Klamka zapadła. A jak macie ochotę posłuchać, jak się próbuję zmieścić w tych koszmarnych trzech minutach i które książki wybrałam, to zapraszam - pod tym linkiem wszystko stanie się jasne.

4 komentarze:

 1. Gratulacje! Miło widzieć jak znajome blogery wypływają na suchego ..., znaczy, na medialne wody :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, zdobywasz fale eteru! :-) Link do audycji u mnie nie działa, a szkoda, bo chętnie bym się dowiedziała, które książki miały swoje 5 minut (pardon, 3!) ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hmmmm, a to dziwne, u mnie działa, ale możesz wejść na stronę radia Ram i tam niżej jest zakładka Półka z książkami :)

   Usuń

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.