Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

czwartek, 18 lutego 2016

Monika Hałucha "Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło" 


Autorka: Monika Hałucha
Tytuł: Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło
Ilustracje: Anita Grabos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2016Twórczy bałagan, rozgardiasz, absurdalny i wesoły, dowcipny i zaskakujący - istny cyrk na kółkach i cuda na kiju! Odważysz się zajrzeć między okładki?

Krzyżówki dla tych, co lubią wzbogacać słownictwo.
Labirynty dla prawdziwych przewodników.
Dumne pawie i mrówki porywające się z motyką na słońce i słonie w składzie porcelany, które domagają się kolorów.
Szukanie igły w stogu siana oraz różnic między obrazkami.
Łączenie w pary owiec i chrząszczy bliźniaków.
To tylko kilka z wyzwań, jakie stawiają przed dzieciakami autorki książki „Cyrk na kółkach".

A wszystko ma służyć jednemu, by przez wspólną zabawę poznać popularne w języku polskim związki frazeologiczne. Wilczy apetyt, kupowanie kota w worku, ząb czasu, szukanie dziury w całym, dopinanie na ostatni guzik, to tylko niektóre z nich.

Ale to jest frajda, łączyć te kropki, cyferki, by z nich wyłoniła się paszcza lwa, a najfajniejsze jest to, że karty książki są sklejone w taki sposób, by można je było wyrwać i podzielić się nimi z kimś, kogo się lubi.

Świetna to pozycja, która nie tylko wyjaśni czym są związki frazeologiczne i jak ich używać, by nie popełnić towarzyskiej gafy, ale również poruszy wyobraźnię  i zapewni dobrą zabawę nie tylko dzieciom.
 
KLIKNIJ W ZDJĘCIEBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.