Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

poniedziałek, 6 października 2014

Nike dla Karola Modzelewskiego

Jury pod przewodnictwem Tadeusza Nyczka przyznało wczoraj Literacką Nagrodę Nike Karolowi Modzelewskiemu za książkę "Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca". Autor, odbierając statuetkę oraz czek na 100 tys. zł wyznał: Chciałbym tylko powiedzieć, że kobyły historii nie da się ujeździć. Nie da się na niej zajechać tam, gdzie by się chciało. Ale historię tworzymy wszyscy, przeważnie nie zdając sobie sprawy z tego, że to czynimy. Jeżeli ta suma doświadczeń, którą starałem się w tej książce przedstawić, pomoże komuś zrozumieć choć część tej niekomfortowej prawdy, to się będę cieszył.
Tekst laudacji wygłoszonej przez przewodniczącego możecie przeczytać TUTAJ.

Nagroda czytelników powędrowała w ręce Ignacego Karpowicza za powieść "ości".

4 komentarze:

 1. Najlepszy możliwy wybór po tym, jak jury - niesłusznie - odrzuciło 'Ostatnie rozdanie' Myśliwskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam tej książki, po cichu kibicowałam Karpowiczowi, choć po tej aferze mam do niego ambiwalentny stosunek

   Usuń
 2. Modzelewski i tak był w planach. :) Ale Karpowicz i nagroda publiczności jest dla mnie zaskoczeniem, i nie chodzi mi o ostatnie wydarzenia,,,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja byłam przekonana, że dostanie "Niebko", miała dobre recenzje. Ale czemu Karpowicz Cię dziwi? To świetny pisarz, przynajmniej dla mnie :)

   Usuń

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.