Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

sobota, 2 maja 2015

Dzieje się w maju we WrocławiuZapraszam do przejrzenia literackiego rozkładu jazdy.

Kiedy?
12.05.2015 r.
Co?
Spotkanie wokół debiutanckiego zbioru opowiadań Katarzyny Janickiej "Prospect Park Stories"
Prowadzenie: Marta Mizuro.

Tom opowiadań “Prospect Park Stories” powstał na Brooklynie. Są to opowiadania przedziwne, tyleż realistyczne co ekspresyjne i wizyjne. Opowiadania Katarzyny Janickiej zebrane w zbiorze zatytułowanym Prospect Park Stories przyciągają uwagę czytelnika zarówno pomysłowością, dziwnością, sytuacjami zakorzenionymi w innej kulturze codziennego życia, jak i stylem połyskującym błyskotliwymi, pełnymi rytmu, dosadnymi, krótkimi zdaniami. (...) Opowieści sytuowane przez jednego z narratorów między innymi między Perekiem i Hrabalem, równie ciekawie sytuują się - z jednej strony - blisko Paula Austera czy Wirginii Woolf, a z drugiej (jeśli pokusić się o polskie literackie podwórko, choć autorka wydaje się bardziej związana z literaturą światową) debiutanckiego Witkowskiego i „amerykańskiej” powieści Masłowskiej. A przy okazji każdego z tych odniesień chodziłoby o coś trochę innego: o ciekawie podglądaną amerykańską codzienność i perspektywę, o próbę zbudowania takiej narracji, która potrafiłaby oddać wielowymiarową rzeczywistość, czy raczej sposób jej odczuwania, o „nasłuchiwanie” i „odsłuchiwanie” rzeczywistości, o próbę oddania jej nerwowego, nieustająco niespełnionego rytmu. Spajałyby je natomiast narracyjne eksperymenty.
Gdzie?
Księgarnia Tajne Komplety, ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław
Wstęp wolny

Co?
Festiwal literacki preTEXTY 2015 (edycja wiosenna)
Organizatorzy zapraszają na cykl spotkań z autorami poezji i prozy, których książki ukazały się nakładem Fundacji na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza w latach 2013-2015.
Podczas pięciu dni swoją twórczość prezentować będą: Agnieszka Kłos, Klara Nowakowska, Jacek Bierut, Darek Foks, Piotr Janicki, Karol Maliszewski, Andrzej Niewiadomski.
Gościem specjalnym będzie hiszpański poeta Pablo Garcia Casado, którego druga książka przełożona przez Marcina Kurka „Peryferie” ukazała się w ubiegłym roku.

PROGRAM:
18.00 – prezentacje poetyckie: P. Janicki, K. Nowakowska, A. Niewiadomski
19.00 – prezentacje prozatorskie: A. Kłos, J. Bierut, D. Foks, K. Maliszewski
20.30 – Spotkanie z Pablo Garcia Casado i Marcinem Kurkiem

Kiedy?
18.05.2015 r.

Gdzie?
Księgarnia Tajne Komplety, ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław
Wstęp wolny
Co?
Międzynarodowy Festiwal Kryminału
Informacje o festiwalu znajdziecie na festiwalowej stronie (KLIK).
Kiedy?
26.05.-31.05. 2015 r.
Co?
Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY
Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży to jedna z najważniejszych w kraju imprez promujących literaturę nie tylko dla maluchów, ale także dla nastolatków. Targi odbędą się już po raz szósty. W tym roku DOBRE STRONY przenoszą się do nowego miejsca, nowoczesnego Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. Targi zajmą przeszkloną jednopoziomową przestrzeń z widokiem na Wrocławską Pergolę, Ogród Japoński i Fontannę Multimedialną, która w trakcie wydarzenia zagra specjalnie dla uczestników. W związku z tym organizatorzy planują wydłużyć otwarcie jednego z targowych dni do późnych godzin wieczornych. Nocne buszowanie pośród książkowych stoisk będzie wzbogacone dodatkowymi atrakcjami, które zostaną uwzględnione w programie imprezy, który znajdziecie TUTAJ.
Gdzie?
Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.