Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

niedziela, 1 marca 2015

W marcu we Wrocławiu można się spotkać z ...Już 7 marca o godzinie 18:00 w Tajnych Kompletach (Przejście Garncarskie 2, Wrocław) będzie okazja do rozmowy z Mirosławem Wlekłym, autorem mocnego debiutu reporterskiego o życiu na Dominikanie.
Jacek Hugo-Bader o książce:
 

Jak przetłumaczyć na polski słowo macho? Po przeczytaniu "All inclusive" już wiem: koguty. To o kogutach - tych z pazurami, w kąpielowych gatkach, generalskich mundurach i sutannach - pisze w swoim rewelacyjnym debiucie Mirek Wlekły. Żeby nam opowiedzieć o tym, dokąd prowadzą ich rządy, zabrał nas do Dominikany, gdzie nawet ruch uliczny nie jest ruchem ulicznym tylko walką opancerzonych kogutów. W tym kraju, który zajmuje ponad połowę pięknej karaibskiej wyspy, koguty rządziły i rządzą,
krzywdzą, zabijają, płodzą i zdradzają. Ale Wlekły nie byłby reporterem, gdyby nie dotarł również do smutnych kogutów, zmęczonych stroszeniem piórek dla europejskich turystek. Bo nie pojechał do Dominikany, żeby sądzić, tylko pomóc nam pojąć świat, który w folderach sprzedają nam jako plastikowy raj. Nie dajcie się nabrać. Zajrzyjcie, co kryje się za kulisami świata all inclusive. Wlekły wam pomoże.
Wstęp wolny.


[źródło zdjęcia]
9 marca na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego profesor Stanisław Bereś w ramach Czynnych poniedziałków będzie maglował Olgę Tokarczuk. Szykuje się już premiera teatralna "Ksiąg Jakubowych" i zapewne prowadzący nie omieszka o to wypytać pisarkę. Początek spotkania o godzinie 19:00.
Wstęp wolny.

 
[źródło zdjęcia]

16 marca na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego odbędzie się czytanie tekstu Agnieszki Wolny - Hamkało pt. "Dzień dobry, wszyscy umrzemy" w reżyserii Małgorzaty Siudy.
Od autorki:
Przenieście się z nami do baru Szklana Pogoda, do apartamentu na szczycie najwyższego budynku w Polsce. Chodźcie z nami na łąkę, z której nocą widać oświetlone wysokościowce. Tatuaże przewidują tu przyszłość, można przeżyć czyjeś życie, ale miłości i śmierci nie da się doświadczyć bezpośrednio. Posłuchajcie opowieści o grupie nieudaczników, którzy nie chcą lub nie potrafią się przystosować. Którym kampanie społeczne przypominają w cudownych spotach, "dlaczego warto żyć". Zobaczcie, jak zabawnie testują intymność – mimo wszystko i za każdą cenę.


czytają: Małgorzata Gorol, Ewa Skibińska, Marta Zięba, Mariusz Kiljan, Tomasz Kocuj, Rafał Kronenberger, Igor Kujawski, Tomasz Lulek, Dariusz Maj, Adam Szczyszczaj.
Wstęp wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.