Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

środa, 11 marca 2015

Piotr Olszówka, Kacper Dudek "Kotek Mamrotek"


Napisał: Piotr Olszówka
Ilustrował: Kacper Dudek
Tytuł: Kotek Mamrotek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015


Taki oto obrazek otwiera przygody Kotka Mamrotka. 

Możecie już znać tego sympatycznego sierściucha, bo wcześniej hulał po stronach „Świerszczyka".
Wiosna się zaczyna i nasz Mamrotek wychodzi na zewnątrz, a my razem z nim. I tak, przewracając kolejne strony książki, towarzyszymy naszemu bohaterowi przez cały rok.

Ale, ale, nie myślcie sobie, że Mamrotek sam wam opowie o tym, co go spotyka! Nie ma tak łatwo, tu już musicie uruchomić własną wyobraźnię, a pomogą wam w tym świetne rysunki Pana Kacpra, które trochę przypominają swą kreską komiksy Bohdana Butenki.


Każda strona w książce to krótka obrazkowa historyjka zakończona słowną puentą. Lektura „Kotka Mamrotka" jest więc świetną okazją do tego, by pobudzić wyobraźnię dzieci. To właśnie czytelnicy mają sami dopisać historie, a czarno-białe obrazki można również pokolorować.

Ta książeczka zapewni nie tylko świetną zabawę, ale również nauczy dzieciaki spostrzegawczości, uczuli na szczegóły, wystarczy tylko zadawać dzieciom odpowiednie pytania, podsuwać pomysły, które na pewno zaowocują ciekawymi historiami i tematami do rozmów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.