Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

poniedziałek, 8 grudnia 2014

Prolog 20. Portu z Krynickim i Sendeckim
Po listopadowym wydarzeniu z cyklu Port Literacki po godzinach z udziałem Julii Szychowiak, Dariusza Sośnickiego oraz kolejnych debiutantów, czas na ostatnie już w tym roku spotkanie, które odbędzie się 11 grudnia. Biuro Literackie odwiedzą tym razem: Ryszard Krynicki i Marcin Sendecki oraz autorzy z Połowu – Sylwia Gryciuk i Kasper Pfeifer. Wieczór autorski poprowadzi Wojciech Bonowicz.
  
Młodzi twórcy zaprezentują wybrane przez siebie wiersze, pochodzące z almanachu "Połów. Poetyckie debiuty 2013". Czytanie Sylwii Gryciuk i Kaspra Pfeifera dopełni prezentację laureatów tegorocznego Połowu – z pozostałymi autorami można było się spotkać przy okazji wcześniejszych wydarzeń z cyklu Port Literacki po godzinach.
  
Za sprawą Jacka Łukasiewicza – gościa wrześniowego spotkania – tradycją stało się już przekorne pytanie zadawane wszystkim autorom biorącym udział w spotkaniach: "Z jakim poetą/poetką chciałbyś/chciałabyś dzielić celę w więzieniu?". Co odpowiedzą bohaterowie grudniowego wydarzenia, przekonać się będzie można już niebawem.

Obecność Ryszarda Krynickiego i Marcina Sendeckiego wiąże się z najnowszymi książkami tych autorów. W grudniu w Biurze Literackim ukaże się zbiór rozmów z Ryszardem Krynickim oraz "Przedmiar robót" – tom poetycki Marcina Sendeckiego. Czytelnicy będą mieli możliwość wysłuchania nowych wierszy oraz popremierowych komentarzy autorów do własnych książek.

Grudniowe spotkanie poprowadzi Wojciech Bonowicz – poeta, publicysta, dziennikarz i krytyk literacki; autor wielu tomów poetyckich wydanych w Biurze, z czego ostatnio – zbioru wierszy pt. "Echa", który był nominowany do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej (2014). Spotkanie odbędzie się w siedzibie Biura Literackiego przy ul. Przejście Garncarskie 2, o godz. 18.00. Będzie to również okazja do zakupu premierowych książek w okazyjnych cenach. Wstęp wolny. 
[informacja nadesłana] 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.