Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

czwartek, 4 grudnia 2014

Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu "Poezja do śpiewania"

Pozostał już tylko tydzień na zgłoszenie swojej aranżacji wiersza i wzięcie udziału w konkursie "Poezja do śpiewania". Termin nadsyłania zgłoszeń i szansa na wygranie 10 tysięcy złotych minie ostatecznie 12 grudnia.

Konkurs "Poezja do śpiewania" towarzyszy 20. edycji Portu Literackiego, zaplanowanej na kwiecień 2015.  Po sukcesie interdyscyplinarnych konkursów "Nakręć wiersz" i "Komiks wierszem" przyszedł czas na muzykę i muzyków. Tym razem chcielibyśmy zwrócić uwagę na potencjał drzemiący we współczesnych tekstach literackich. Zależy nam na pokazaniu, iż teksty poetyckie to nie tylko tzw. poezja śpiewana, a wiersze mogą stanowić podstawę do piosenek wszelakich gatunków.

Zadanie polega na skomponowaniu, wykonaniu i nagraniu piosenki z wykorzystaniem tekstu wybranego ze specjalnego Banku wierszy, zawierającego utwory współczesnych polskich poetów. Jury w składzie: Kora, Agnieszka Szydłowska i Filip Zawada rozda łącznie 10 tysięcy złotych. Nagroda może trafić do jednego zespołu lub zostać podzielona między kilku wykonawców. Ponadto najciekawsze piosenki trafią na płytę, która ukaże się na początku 2015 roku.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie portliteracki.pl. Prace konkursowe, po wcześniejszej rezerwacji tekstu i zgłoszeniu udziału, należy przesłać do 12 grudnia drogą listowną na adres: Biuro Literackie, Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław, z dopiskiem "Konkurs Poezja do śpiewania 2015".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.