Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

sobota, 27 września 2014

Bruno Schulz. Festiwal

Już niebawem kolejna edycja Bruno Schulz. Festiwal. W dniach 14-19 października będziemy mieli okazję uczestniczyć w konferencjach naukowych, spotkaniach autorskich, grze miejskiej, wymianie książek i wielu innych ciekawych inicjatywach. Honorowym gościem festiwalu będzie Stanisław Vincenz, to jego duch będzie się unosił w salach Ossolineum.

W tym roku Festiwalowi będzie towarzyszyć wręczenie Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Podczas trwania festiwalu będzie otwarty Salon Angelusa, w którym będą prowadzone spotkania z nominowanymi autorami. Wśród zaproszonych gości są również Mariusz Szczygieł i Małgorzata Szejnert (nie ma ich na liście finalistów).
Program znajdziecie TUTAJ.

W tym roku zostanie po raz pierwszy przyznana Nagroda Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej- pierwszej przewodniczącej jury "Angelusa", która zmarła w zeszłym roku. Na stronie Nagrody ruszyło już głosowanie. Przypomnę Wam tylko listę nominowanych i zachęcam do oddania głosu (aż mnie ciekawi na co zagłosujecie, bo ja to wierna Czechom jestem :):
1. Jelena Czyżowa, „Czas kobiet”, przekł. Agnieszka Sowińska,Wydawnictwo Czarne, Rosja

2. Ołeksandr Irwaneć„Choroba Libenkrafta”, przekł. Natalia Bryżko i Natalia Zapór, Biuro Literackie, Ukraina

3. Ismail Kadare, „Wypadek”,  przekł. Dorota Horodyska, Świat Książki, Albania

4. Wiesław Myśliwski, „Ostatnie rozdanie”, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Polska

5. Pavol Rankov, „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” , przekł. Tomasz Grabiński, Książkowe Klimaty, Słowacja

6. Martin Šmaus, „Dziewczynko, roznieć ogieniek”, przekł. Dorota Dobrew, Książkowe Klimaty, Czechy

7. Jáchym Topol, „Warsztat diabła”, przekł. Leszek Engelking, W.A.B.Czechy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.