Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

środa, 15 kwietnia 2015

Port przed Portem- trzy ciekawe wydarzenia !

http://portliteracki.pl/wp-content/uploads/2015/04/BL-News-2015.04.15-Port-przed-Portem.jpg 

Wykład na Uniwersytecie Wrocławskim, spotkanie w Empiku i specjalna audycja w Radiowej Trójce – trzy wydarzenia, których nie możesz przegapić w najbliższych dniach!    

"Festiwal buntowników" to tytuł otwartego wykładu Artura Burszty, zaplanowanego na 17 kwietnia (najbliższy piątek) o godzinie 10:15 na kierunku Kultura i Praktyka Tekstu w sali 145 Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego (Plac Nankiera 15).

W niedawnym wywiadzie udzielonym "Gazecie Wrocławskiej" szef Biura Literackiego deklarował: "Mogłoby się wydawać, że po dwudziestu latach nasz bunt się ustatecznił. Nic bardziej mylnego. Byliśmy rewolucjonistami zmieniającymi polską literaturę i nadal z konieczności nimi jesteśmy".

Dlaczego najlepsze naleśniki powstają podczas wieczorów autorskich? Czy każdy poeta czyta wiersze podczas wizyt u fryzjera? Czemu czytaniom poezji towarzyszy muzyka, wizualizacje a czasami nawet gra autorów? 

Ile lat potrzeba, aby przygotować jedną edycję festiwalu literackiego? Czy autor tekstów piosenek rockowych to też poeta? I wreszcie – dla kogo i po co są wydawane dzisiaj książki? Odpowiedzi na te i inne pytania już w piątek. 

Na spotkanie z Arturem Bursztą zaprasza również Empik w DH Renoma przy ul. Świdnickiej – 21 kwietnia (wtorek), godzina 18:00. Poprowadzi je Dorota Wodecka. To będzie rozmowa, jakiej jeszcze nikt nie odbył z pomysłodawcą Portu.

Dziennikarka "Gazety Wyborczej" jest autorką wywiadów i reportaży publikowanych w "Magazynie Świątecznym", "Dużym Formacie" oraz w magazynie "Wysokie Obcasy". Wydała książki: "Polonez na polu minowym", "Mężczyźni rozmawiają o wszystkim" czy "Życie to jednak strata jest".

22 kwietnia (środa) o godzinie 21:05 w Radiowej Trójce odbędzie się audycja poświęcona 20. Portowi Literackiemu, na którą zaprasza Dariusz Bugalski. Gościem Klubu Trójki będzie m.in. Andrzej Sosnowski. 

W ciągu blisko godzinnej audycji poznamy Port Literacki od nieznanej dotąd strony. Dowiemy się także, dlaczego 20. edycja imprezy może być już ostatnia. Ponadto nie zabraknie pytań o przyszłość inicjatyw Biura Literackiego. 

Wykład na Uniwersytecie Wrocławskim, spotkanie w Empiku i audycja w Radiowej Trójce – trzy wydarzenia, których nie możesz przegapić w najbliższych dniach! A sam festiwal już w przyszłym tygodniu. Obecność obowiązkowa!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.