Teksty umieszczane na tym blogu, są mojego autorstwa. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w innych miejscach, tylko za zgodą autorki

czwartek, 20 listopada 2014

Spotkanie z Giovannim Catellim


Między 19 a 27 listopada w Polsce gościć będzie Giovanni Catelli. Włoski prozaik i poeta, autor wydanych niedawno nakładem Biura Literackiego "Geografii", odwiedzi w tych dniach kolejno: Warszawę, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań i Gdańsk. 

"Geografie" to pierwsza książka Catellego przetłumaczona na język polski, a listopadowa wizyta będzie okazją do dyskusji z autorem na temat tej publikacji.Prozę i poezję Catellego charakteryzuje wyszukany styl, rytmiczność i złożona składnia. Autor poprzez język składający się z rozgałęzionych metafor i symboli rzuca światło na małe, z pozoru nieistotne rzeczy. W swojej twórczości, eksperymentując z formą, porusza takie tematy jak ucieczka od codzienności, cielesność, a także odległość dzieląca miejsca, dni i ludzi.


We Wrocławiu Catelli gościć będzie 25 listopada w sali Nehringa Instytutu Filologii Polskiej UWr o godz. 11:00. 
Rozmowę z autorem poprowadzi dr hab. Wojciech Browarny. Obydwa spotkania tłumaczyć będzie Lucia Pascale.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To miejsce na wyrażenie Twojej opinii. Ja się podpisałam pod swoim tekstem, więc Ty też nie bądź anonimowy. Anonimowe komentarze będą usuwane.